İSTANBUL

Binali Yıldırım'dan büyük müjde Ev hanımları üretecek İBB pazarlayacak

Ak Parti İBB adayı Binali Yıldırım, Kadın STK Temsilcileri Toplantısı'nın ardından konuştu ve ev hanımlarına müjdeyi verdi. Yıldırım, kadınların bundan böyle ev bütçesine katkı sağlayacağını söyledi.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
Binali Yıldırım'dan büyük müjde  Ev hanımları üretecek İBB pazarlayacak

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım ile birlikte Sancaktepe’de “Kadın STK Temsilcileri Toplantısı”na katıldı. Toplantının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yıldırım, ev hanımlarına müjde verdi. Yıldırım, "Ev kadınlarının evde ürettikleri el emeği göz nuru ürünlerini İstanbul Büyükşehir Belediyesi, gerek internet üzerinden gerek fiziki olarak pazarlamasını yapacak." dedi.

“ÇOK VERİMLİ BİR TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİK”

Toplantıyla ilgili olarak da Binali Yıldırım,  şunları söyledi:

“İstanbul’un nüfusunun yarısı kadın. Dolayısıyla kadınların, şehir hayatına, şehrin yönetimine daha fazla nasıl katkı sağlar? Bu konuları enine boyuna konuştuk. Önerilerini aldık. Çok güzel teklifler geldi. Özellikle kadının İstanbul’da iş, sosyal, eğitim, sağlık, turizm hayatında, bütün yaşamında yer alması ve çocukların çok daha güvenli bir ortamda, kadınların iş hayatında olduğunda vakitlerini geçirebilecek, çocuk yuvalarından tutun çocuk parklarına varıncaya kadar çok güzel öneriler geldi. Bunları not ettik, değerlendirdik. Büyük bir kısmı zaten İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği hizmetler ama  yenileri de var.

"EV HANIMLARI ÜRETECEK İBB PAZARLAYACAK"

Gençler için kadınlarımız için çok önemli vaatlerimiz, müjdelerimiz var. Örneğin ev kadınlarının evde ürettikleri el emeği göz nuru ürünlerini İstanbul Büyükşehir Belediyesi, gerek internet üzerinden gerek fiziki olarak pazarlamasını yapacak. Kadınlarımızın ev bütçesine katkı sağlayacak. Çok verimli güzel bir toplantı gerçekleştirdik.”

Yorumlar