İSTANBUL

Binali Yıldırım: Şu anda büyük bir miting programımız yok

Bakırköy'de vatandaşlarla bir araya gelmesinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul'da yapacağı mitingi iptal ettiği yönündeki haberleri yalanlandı.

Pınar Erden Güneş
Pınar Erden Güneşpinar@internetistanbul.com
Binali Yıldırım: Şu anda büyük bir miting programımız yok

23 Haziran'a yönelik ziyaretlerini sürdüren AK Parti adayı Binali Yıldırım'ın bugünkü durağı Bakırköy oldu. Burada yaptığı konuşmada 23 Haziran seçimini anlamlı bir farkla kazanacağını söyleyen Yıldırım, büyük İstanbul mitingi iddialarını da yalanladı. Yıldırım bu şekilde ziyaretlerini sürdüreceğini ve vatandaşları dinleyeceğini belirtti.

"ANLAMLI FARKLA SEÇİMİ KAZANACAĞIZ"

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Bakırköy Meydanı'nda vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşlara hitap eden Yıldırım, "Bakırköy meydanında bu coşku, bu sevgi bize bir şey söylüyor. 23 Haziran'ın müjdesini burada görüyorum. Bakırköy hazır mı, biz de hazırız. O zaman 23 Haziran sandığa gidiyoruz ve yarım kalan hesabımızı görüyoruz. Çok daha güçlü şekilde sandıklara gideceğiz ve anlamlı bir farkla bu seçimi kazanacağız" ifadelerini kullandı. 

"HİÇBİR ZAMAN MİTİNG KARARI ALINMADI"

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'da yapacağı mitingi iptal ettiği yönündeki haberleri yalanlandı. Yıldırım, "Miting yapacağım dedi de mi vazgeçti. Hiçbir zaman miting kararı alınmadı. 31 Mart geride kaldı. Yeni bir kampanya dönemindeyiz. Gereken hangi tanıtım faaliyetleri, kampanya neye ihtiyaç varsa onu yaparız.

"BÜYÜK MİTİNG PROGRAMIMIZ YOK"

Şu anda büyük miting programımız yok. Gittiğimiz yerlerde burada olduğu gibi toplanan vatandaşlarla selamlaşırız. Dinleriz önerileri alırız. Bu şekilde kampanyamızı tamamlamış oluruz" şeklinde konuştu.  

Yorumlar