Sultangazi'de sahte ayakkabı imalathanesine baskında gerginlik

İstanbul Sultangazi'de ortalık fena karıştı.Ekiplerin sahte ayakkabı imalathanesine yaptığı baskında bazı kişilerin gözaltına alındığı bildirildi.Baskın sırasında imalathane sahipleri polise ve avukatlara engel olmak isteyince arbede çıktı

İstanbul haberleri-Sultangazi'de sahte ayakkabı imalathanesine yapılan baskında imalathane sahipleri polis ekiplerine direnince arbede yaşandı. Olay yerine çok sayıda takviye polis ekibi sevk edilirken, 8 kişi gözaltına alındı. 

Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri beraberindeki firma avukatları eşliğinde ünlü markaların sahte ürünlerini üreten bir imalathaneye baskın düzenlendi. Baskın sırasında imalathane sahipleri polise ve avukatlara engel olmak istedi. Yaşanan arbede sonrası kalabalığında artması nedeniyle polis ekipleri takviye ekip istedi. İmalathanenin bulunduğu sokağa çok sayıda polis ekibi, zırhlı araçlar ve toma sevk edildi. Sokağın araç ve yaya trafiğine kapatıldığı olayda polisle kalabalık arasında zaman zaman gerginlik yaşandı.  

1000 ÇİFT AYAKKABI ELE GEÇİRİLDİ 

Ayakkabı imalathanesine giren görevliler içeride bulunan yaklaşık 1000 çift ayakkabıyı kamyonete yükledi. İmalathanede sahte ayakkabıların yanı sıra çok sayıda astar ve yine ünlü markalara ait ayakkabı kutuları ele geçirildi. 8 kişi gözaltına alındı.