İSTANBUL 21 °C
En Düşük 15 °C
En Yüksek 22 °C
Karakter Boyutu :
UKRAYNA CUMHURBAŞKANI POROŞENKO'DAN ÜNVER SEL'E TEPKİ!

UKRAYNA CUMHURBAŞKANI POROŞENKO'DAN ÜNVER SEL'E TEPKİ!

02 Haziran 2017 12:18 CumaUkrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko'nun resmi basın servisi Kırım Tatar Kültür Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Ünver Sel hakkında açıklamada bulundu.

FORA DIŞ HABER MERKEZİ

Fransa'nın kuzeydoğusunda bulunan strasbourg şehrinde Avrupa Parlamentosu Başkanı Antonio Tajani ile görüşme sırasında Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, Avrupalı milletvekillerinin Kırım'a ziyaretinin yasaklanmasına çağrıda bulundu.

Deneme

AVRUPA PARLEMENTO BAŞKANININA İLETTİ

Ukrayna lideri Petro Poroşenko'nun resmi basın servisi Avrupa Parlamentosu münferit üyeleri tarafından yapılan Kırım ziyaretlerini hatırlattı. Avrupalı politikacıların ziyaret sınırlanması talebini Antonio Tajani'ye iletti. "Yeterli tepki verin ve gelecekte bu tür ziyaretleri önlersiniz" diye çağrıda bulundu. Poroşenko, Avrupa Parlamentosu 'nun Rusya hakkındaki yaptırım rejiminin koruyacağını beklediğini de vurguladı.

Deneme

Petro poroşenko, daha önce, bir Türk siyasetçi Ünver Sel,Ukrayna'yı Kırım'a yönelik politikası nedeniyle eleştirmişti. Türkiye'deki Kırım Tatar Kültür Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Ünver Sel, Ukrayna tarafının Kırım Yarımadasına yönelik yanlış ve saldırgan politika izlediğini söylemişti.

Bu elma her derde deva!
Bu haber toplam (17622) defa okunmuştur.

- GALERİLERİ

- HABERLERİ