İSTANBUL 21 °C
En Düşük 15 °C
En Yüksek 22 °C
Karakter Boyutu :
Türkiye için bir araya gelmeliyiz

Türkiye için bir araya gelmeliyiz

28 Aralık 2017 22:17 PerşembeBu zor süreçte Türkiye’nin siyasetine yön vermiş merkez sağdaki partilerin bir araya gelmesi gerektiğini söyleyen Öz,

Türkiye için bir araya gelmeliyiz

 

 

ÜLKEMİZ İÇİN FEDAKARLIK YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Özel Haber

Adalet Partisi genel Başkanı Dr.Vecdet Öz, Ülkemizde  adalet ve demokrasinin tanımlanması için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Bizler aynı misyondan gelen ve merkez sağı temsil eden demokrat kökenli tüm partilerin kendi siyasal kimlikleriyle siyasi güç oluşturmalarını gerektiğini belirterek, ‘Biz ülkemizin geleceği ve bekası adına göreve hazırız’ dedi.

CUMHURİYETİN KAZANIMLARI YOK EDİLDİ

Adalet Partisi Genel Başkanı Dr. Vecdi Öz Türkiye’nin çok zor bir süreçten geçtiğini belirterek, ‘Ülkemiz 17 yıldır onlarca siyasi suçun işlendiği, tehlikelerle dolu son derece kritik ve tarihi bir süreçten geçmiştir. Devlet kadroları siyasi ikbal ve rant uğruna FETÖ’cü hainlere peşkeş çekilmiş, Cumhuriyetin tüm kazanımları yok edilmiş ve ülke geri dönüşümsüz büyük tahribatlara maruz bırakılmıştır. İktidarın sürekli suç ikrarında bulunduğu, her seferinde milletten özür, Allah’tan af dileyerek suç bastırdığı ve yine bildiğini okuduğu tek adamlı anti-demokratik düzen bu ülkeye binlerce can ve milyarlarca dolara mal olmuştur’ diye konuştu

TÜRKİYE İÇİN HAREKETE GEÇMELİYİZ

Bu zor süreçte Türkiye’nin siyasetine yön vermiş merkez sağdaki partilerin bir araya gelmesi gerektiğini söyleyen Öz, ‘Takvimin 2018 yılını göstereceği gün başlayacak olan yeni süreç inanın 2017 yılını mum ışığında aratacaktır. Ekonomik çöküşün ve beraberinde toplumsal hadiselerin baş gösterme ihtimali yüksek olan yeni süreçte biz demokratlara tarihi bir mesuliyet düşmektedir.
Aynı misyondan gelen ve merkez sağı temsil eden demokrat kökenli tüm partilerin kendi siyasal kimlikleriyle siyasi güç oluşturmak için derhal ayrı parti ancak tek çatı anlayışı içinde milli mutabakat cephesi oluşturmaları tarihi bir görevdir. Mutabakatı sağlama ve kanaat önderliği görevi eski milletvekili ve bakanlarımıza düşmektedir.
Gün; sen, ben ve şahsi ikbali düşünme günü değil Allah rızası için ülkenin istikbaline ve çocuklarımızın geleceğine sahip çıkma günüdür. Gelin ayrışarak yok olmak yerine birleşerek güçlenelim.! Adalet partisi olarak bizler bu tarihi göreve hazır olduğumuzu beyan ederiz’ dedi.

Bu elma her derde deva!
Bu haber toplam (31370) defa okunmuştur.

ETİKETLER

AP - genel - başkanı - vecdet - Öz

- GALERİLERİ

- HABERLERİ