İSTANBUL 21 °C
En Düşük 15 °C
En Yüksek 22 °C
Karakter Boyutu :
Pendik'te lisede rehine dehşeti

Pendik'te lisede rehine dehşeti

10 Eylül 2018 14:55 PazartesiPENDİK'ten son dakika rehine alma olayı yaşanıyor. Melek Aknil Çok Programlı Anadolu Lisesi'ne gelen firari uzman erbaş Umut K., burada çalışan nişanlısını rehin aldı. İkna çabaları sürerken polis ve özel harekat ekipleri okulu boşalttı.

İstanbul Pendik'te Melek Aknil Lisesi'ne gelen silahlı uzman çavuş Umut K., okulda çalışan nişanlısını tuvalette rehin aldı. Olay saat 13.30 sıralarında meydana geldi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, 'Okul aile birliğinde görevli bir kadın rehin alındı. Rehin alan kişiyle müzakereler devam ediyor. İçeride başka bir kişi olduğuna dair bilgi yok' dedi. Öte yandan rehin alınan kadının stajyer memur olduğu ve isminin Hümeyra olduğu açıklandı.

Kendisinden ayrılmak istiyordu: 22 yaşında olduğu belirtilen nişanlısının kendisinden ayrılmak istediği bu nedenle uzman çavuşun okulu bastığı belirtiliyor.

Zanlı firari uzman çavuş Umut K.Rehin alan kişi uzman erbaş Umut K. olduğu ve birliğinden kaçtığı açıklandı.  Uzman çavuşun nişanlısıyla konuşma vaadiyle okula geldiği ve nişanlısının konuşmak istememesi üzerine genç kızı kendisiyle birmikte okulun 3. katına kilitlediği ortaya çıktı.

Rehine krizini aşağıdaki media playerdan canlı izle

İkna çabaları sürüyor: Müzakereci polisin şahsı ikna etme çalışmaları devam ediyor. Ambulans hazır bekletilirken zanlıyı sağ ele geçirmek için çalışmalar sürüyor. Polis ve Özel Harekat ekipleri okul etrafında geniş güvenlik önlemi aldı.

İstanbul Valiliği'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Pendik ilçemiz Melek Akbil Meslek Lisesinde meydana gelen rehin alma olayı ile ilgili olarak öncelikle müzakere ekiplerimiz olay yerine intikal etmiş ve müzakerelere başlamışlardır. Ayrıca yeterli sayıda polis gücü sevkedilerek gerekli güvenlik tedbirleri alınmıştır." denildi.

Bu elma her derde deva!
Bu haber toplam (1833) defa okunmuştur.

ETİKETLER

Pendik - Okul - Rehin - Nişanlı -

- GALERİLERİ

- HABERLERİ