İSTANBUL 21 °C
En Düşük 15 °C
En Yüksek 22 °C
Karakter Boyutu :
bakanlar istifa etti

bakanlar istifa etti

25 Aralık 2013 14:35 ÇarşambaAK Partili Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile İçişleri Bakanı Muammer Güler görevlerinden istifa ettiklerini açıkladı.

İçişleri Bakanı Muammer Güler, istifa talebini, 25 Aralık 2013 günü (bugün) yazılı olarak Başbakanlık makamına sunduğunu bildirdi. Güler, istifasına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, “17 Aralık tarihinde İstanbul’da gerçekleşen operasyon, hükümetimize, partimize ve ülkemize düzenlenen kirli bir tezgahtır. Oğlumun da dahil edildiği bu çirkin oyunu bozmak ve gerçeklerin daha açık şekilde ortaya çıkmasına imkan sağlamak için Bakanlık görevimden affımı Sayın Başbakanımıza aynı gün şifahen arz etmiştim. Söz konusu istifa talebimi, 25 Aralık 2013 günü yazılı olarak Başbakanlık makamına sunmuş bulunuyorum.” dedi.

"DİĞER BAKANLARIN DA İSTİFA ETMELERİ LAZIM"

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili adı geçen diğer bakanların da görevden ayrılmaları gerektiğini söyledi. Havutça, “Diğer bakanların da bu işle yakından uzaktan ilişkisi olanların, menfaat bağı olanların, akrabalık bağı olanların tedbiren görevden alınmaları lazım, ayrılmaları lazım, istifalarının gelmesi lazım.” ifadelerini kullandı.

Bu elma her derde deva!
Bu haber toplam (48165) defa okunmuştur.

ETİKETLER

samsun

- GALERİLERİ

- HABERLERİ