İSTANBUL 21 °C
En Düşük 15 °C
En Yüksek 22 °C
Karakter Boyutu :
Erdoğan- Trump görüşmesi olacak mı?

Erdoğan- Trump görüşmesi olacak mı?

21 Eylül 2018 22:57 CumaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ziyaretinde Donald Trump ile görüşüp görüşmeyeceği tartışmalarına AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklık getirdi. Çelik, her iki tarafın da herhangi bir randevu talebinin bulunmadığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 25 Eylül'de gerçekleştireceği ABD ziyaretinin detayları belli oldu. Erdoğan'ın ABD Başkanı Donald Trump ile görüşme yapıp yapmayacağı tartışmalarına AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklık getirdi. Çelik, herhangi bir randevu talebinin bulunmadığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ABD ziyareti kapsamında 25 Eylül'de Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'na hitap edecek, yatırım ve iş çevreleriyle de bir araya gelecek.

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Erdoğan, Birleşmiş Milletler 73. Genel Kurulu genel görüşmelerine katılmak üzere, 23-27 Eylül 2018 tarihlerinde ABD'ye bir ziyaret gerçekleştirecek.

Erdoğan BM Genel Kurulu'nun ilk günü olan 25 Eylül'de Genel Kurula hitap edecek.

Açıklamaya göre Erdoğan New York'ta bulunduğu sürede BM Genel Sekreteri'nin yanı sıra çok sayıda devlet ve hükümet başkanıyla ikili görüşmeler de gerçekleştirecek.

Ziyarette Erdoğan ayrıca ABD'li yatırım ve iş çevreleriyle, kanaat önderleriyle, ABD'deki Türk ve Müslüman toplumu temsilcileri ile de biraraya gelecek.

ERDOĞAN-TRUMP GÖRÜŞMESİ OLACAK MI?

Herhangi bir randevu talebinde bulunulmamıştır. Amerikan tarafı Cumhurbaşkanımızla görüşmek isterse ABD Başkanı Trump, Cumhurbaşkanımızla görüşmek isterse bu talebi görelim o talebe nasıl bir karşılık vereceğimiz konusunda değerlendirme yaparız. Bizim tarafımızdan bir talep gitmemiştir, onlar tarafından bir talep gelirse Türkiye bunu değerlendirir.''

Bu elma her derde deva!
Bu haber toplam (2360) defa okunmuştur.

ETİKETLER

ABD - Trump - BM - Erdoğan - Görüşme -

- GALERİLERİ

- HABERLERİ