İSTANBUL 21 °C
En Düşük 15 °C
En Yüksek 22 °C
Karakter Boyutu :
Dalgalar birini verdi 2'si hala kayıp

Dalgalar birini verdi 2'si hala kayıp

30 Haziran 2011 11:13 PerşembeKemerburgaz'a bağlı Ağaçlı Köyü sahilinde pazar günü gelen ve dalgalara kapılarak kaybolan üç kişiden Fatih Gültekin'in cesedine, dün sabah ulaşıldı.

İstanbul Kemerburgaz'a bağlı Ağaçlı Köyü sahilinde pazar günü gelen ve dalgalara kapılarak kaybolan üç kişiden Fatih Gültekin'in cesedine, dün sabah ulaşıldı.

İsmail Orak (38), Fatih Gültekin (39) ile Harun Kanık’ın (16) aralarında bulunduğu 7 kişilik grup, geçtiğimiz pazar günü denize girmek için Ağaçlı Köyü sahiline gitti.

Kıyıya yakın bir yerde suya giren 7 kişiden 2’si gelen dev dalgalardan ürküp kıyıya çıktı. Ancak dev dalgalardan biri denizde kalan Orak, Gültekin ve Kanık’ı alıp sürükledi. Orak, Gültekin ve Kanık bir süre sonra gözden kayboldu.

1 mil açıkta su yüzüne çıktı.

Sahil güvenlik, itfaiye, jandarma ve AKUT ekiplerinin pazar günü başlattığı çalışma sürerken, Gültekin’in cesedi, dalgalara kapıldıkları yerden 1 mil açıkta, kuzeybatı yönünde saat 09.30 sıralarında su yüzüne çıktı. Arama kurtarma ekipleri tarafından kıyıya çıkarılan Gültekin’in cesedi, inceleme için Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.

İsmail Orak ve Harun Kanık’ın bulunması için çalışmalar sürüyor.

Bu elma her derde deva!
Bu haber toplam (949) defa okunmuştur.

ETİKETLER

İstanbul - Kemerburgaz - kayıp - köy - deniz - dalga

İSTANBUL - HABERLERİ