İSTANBUL 21 °C
En Düşük 15 °C
En Yüksek 22 °C
Karakter Boyutu :
Bakırköy festivalinde bu akşam kaçmaz

Bakırköy festivalinde bu akşam kaçmaz

06 Eylül 2013 10:31 CumaHalk oyunlarına meraklıysanız bu akşam kimseye randevu vermeyin. Muhteşem gösteriler var.

İNTERNET HABER- Bakırköy Belediyesi tarafından düzenlenen 13. Uluslararası Bakırköy Kültür ve Sanat Festivali’ne katılmak için Bakırköy’e  gelen 6 ülkenin ve İzmir, Sivas, Diyarbakır ve İstanbul gruplarının temsilcileri Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen  makamında ziyaret ettiler ve hediye alış-verişinde bulundular.

Bakırköy Belediyesi olarak  13. Uluslararası Bakırköy Kültür ve Sanat Festivali’ni düzenlemenin mutluluğunu  yaşadıklarını belirten Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen misafirlerine hitaben yaptığı konuşmada,”Geleneksel kültürel değerlerin unutulmasını önlemek, çeşitli ülkelerden gelen misafirlerimize ülkemizin ve insanımızın zenginliklerini, konukseverliğini, kültürel ve sanatsal değerlerini, turizmini ilçemizde ve uluslararası alanda tanıtmaktan  ve sizleri burada ağırlamaktan onur duyuyoruz. Bu yıl 6 festivalimize 6 yabancı ülke(Yunanistan,Makedonya,Slovakya,Gürcistan,Bulgaristan,Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ) ve ilk kez olmak üzere Sivas, Diyarbakır, İzmir ve İstanbul’dan da halk oyunları ekipleri katılıyor. 6,7,8 Eylül akşamları halk oyunları ekiplerinin gösterileri Osmaniye Mahallemizde bulunan Fildamı Gösteri Sanatları Merkezi’nde saat 20.30’da başlayacak. Ben bütün Bakırköylüleri ve İstanbulluları festivale bekliyorum. Ayrıca 8 Eylül-Pazar akşamı saat 22.00’de festival kapsamında ücretsiz Bengü konseri de olacak.”dedi.

ateş-ünal-erzen.jpg

Bakırköy Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ruhsan Tezkan,  festivalde bu yıl bir ilk yaparak festivale katılan ekipler arasında festival sonunda en centilmen  ekibi seçeceklerini ve en centilmen ekibin ödülünü Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen’in elinden kapanış programında  alacağını söyledi.

bakirköy-festival.jpg

Festivalin bugünkü (6 Eylül-Cuma)bölümünde saat 16.30’da Yeşilköy İstasyon Caddesi önünden, saat 19.30’da Cevizlik Muhtarlık önünden başlayan kortej yürüyüşleri ve  Fildamı Gösteri Sanatları Merkezi’nde saat 20.30’da seramoni geçidi, 20.45’te Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen’in açılış konuşması, 21.00’de ekiplerin halk oyunları gösterileri gerçekleşecek.

Bu elma her derde deva!
Bu haber toplam (19268) defa okunmuştur.

İSTANBUL / BAKIRKÖY - HABERLERİ