İSTANBUL 21 °C
En Düşük 15 °C
En Yüksek 22 °C
Karakter Boyutu :
BU TEKNE SİZİ HAYELERİNİZE GÖTÜRÜYOR!

BU TEKNE SİZİ HAYELERİNİZE GÖTÜRÜYOR!

18 Eylül 2017 16:41 PazartesiMarmaris’ten Ege’nin derinliklerinde denizaltı safarisi yapan yarı denizaltı tekneye çok büyük talep var.Denizin derinliklerindeki batık gemileri tarihi anforaları ve balıkları görmek yolculuğa çıkanları hayal alemine götürüyor.

BU TEKNE SİZİ HAYELERİNİZE GÖTÜRÜYOR

 

 TEKNEYLE YOLÇULUK YAPAN TEKRAR GELİYOR

Muğla’nın Marmaris ilçesinde turistler için düzenlenen yarı denizaltı (Semi Submarine) turuna katılan genel yayın yönetmenimiz Nihat Alparslan tur ile igili gözlemlerini dile getirdi.Alparslan"Türkiye’de bir ilki yaşatan Semi submarine adlı tur teknesine yerli ve yabancıların ilgisi büyük.Teknede yolculuğa çıkanlar için her şey düşünülmüş .Mutfağından,Kafeteryesına ,güneşlenme terası ve deniz altı gözleme bölümleri son derece lüks yapılmış.Tekne bir aile şirketi Demir Batu turizm ortaklığı ile işletiliyor. Şirketin kurucusu Kaptan Yusuf Demirli Marmarisli 35 yıldır denizle tekneyle uğraşıyor. Tam bir kaptan tura katılanlanlarla çok ilgili.Tam bir deniz adamı. Damadı Murat Kuyumcu ise teknenin organizasyonu ve her türlü işi ile uğraşıyor.12 yaşındaki torunu, kızı teknede çalışıyor.

DENİZALTI SAFARİSİNE YÜZDE 100 TALEP VAR

Marmaris Su Altı Safarisi yapan yarı denizaltının kaptanı ve yönetim kurulu başkanı  Yusuf Dirmil, geçen yıl başladıkları turlara talebin yüzde 100 arttığını söyledi.Demirbatu  Turizm tarafından düzenlenen, hergün yapılan turlar için önceden rezervasyon yaplması, güneş gözlüğü, havlu, mayo ve kameranın unutulmaması gerektiği belirtiliyor.

Turistleri daha önce hiç tanışmadıkları yeni bir dünya ile tanıştıran yarı denizaltı ile insanların düşüncelerini hayata geçirince mutlu olduğunu belirten Dirmil, Ege’nin derinliklerini görenlerin ilgisini cekiyor dedi

“ BİZİM İÇİN MÜŞTERİLERİN MUTLULUĞU ÇOK ÖNEMLİ”

Tur teknesini yarı denizaltı yaparak projeyi geliştirdiklerini anlatan Yusuf Dirmil, teknenin su altı safarisi ile tatil merkezerine hizmet verdiğini belirterek

“ Biz kesinlikle kapasitenin üstünde yolçu almıyoruz. Bizim için müşterilerimizin mutlu ayrılmaları önemli. Ben aslında bu işi çocuklarım ailem için yapıyorum. Mesleğimizi onların devam ettirmesini istiyorum. Başkalarının yanında çalışacaklarını kendiişlerinde ülkemize faydalı bireyler olmaları beni mutlu edecektir. Misafirler yarı deniz altı olan bu gemide hem deniz altını seyrediyorlar, hem de yüzme molalarında denize girerek serinliyorlar. Güvertede şezlonglarda güneşleme imkânı buluyorlar. Bizler konukları su altındaki diğer dünya ile tanısştırıyoruz. Marmaris Deniz Altı Turu bu yaz herkesin yeni gözdesi oldu. Marmaris Semi Submarine tekne turunda, otel transferi ve öğle yemeği fiyata dahil olarak veriliyor. Bu hizmetlerin dışındaki herşey ekstra olarak ücretlendiriliyor”dedi.

Glass bottom ‘la TURA KATILAN BİR BİROKRATIN GÖRÜŞÜ

Denizin dibini göstermesi için özel olarak alt bölümü camlı olarak imal edilen glass bottom gemisi ile bir gezi turunda: geminin temizliği, öğle yemeğin de korkarak yediğim balığın lezzeti, muhteşem mutfağı, lüks duşakabin ve soyunma odaları. Oturma ve güneşlenme alanları   ve turistleri hiç rahatsız etmeyen, arandığında hemen yanında olan servis ve elamanları ile gerçekten beş yıldızlı bir tekne gezisi ..gemi demek daha doğru belki...seyahatimde geminin bu durumundan etkilenerek işletme sahiplerini sorunca tesadüfi olarak Karadenizli olduklarını ve gemide çalışanların çoğunun gemi sahibinin ailesi olduğunu öğrendim.ilave personel de gemi sahiplerinin özenli çalışmasına uyduğunu gördüm. 
Eğer Marmaris e gider de Glass bottom gemisi ile Marmaris koylarını gezmez mavi berrak sularında yüzmez denizin dibindeki batıkları ve balıkları görmez iseniz; kendinizi Marmaris’e gelmiş saymayınız


Cevdet Mamatoğlu E.Tedaş müdürü

Bu elma her derde deva!
Bu haber toplam (39984) defa okunmuştur.

- GALERİLERİ

- HABERLERİ