İSTANBUL 21 °C
En Düşük 15 °C
En Yüksek 22 °C
Karakter Boyutu :
Balcı

Balcı

03 Ekim 2017 23:13 SalıLadik belediye başkanı Selim Özbalcı"Tarihi değerlerimizi gün yüzüne çıkartmak için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız"

15. YÜZYILIN ÖNEMLİ MÜSİKİ ALİMİ LADİKLİ MEHMET ÇELEBİ GÜN YÜZÜNE ÇIKACAK

Mavi Yaşam Derneği Kurucu Başkanı Halk Sağlığı ve İç Hastalıkları Uzmanı Dr. M. Emin Dinççağ ve Yardımcısı Nihat Alparslan Belediye Başkanı Selim Özbalcı’yı makamında ziyaret ederek, belediye ile işbirliği içerisinde hayata geçirecekleri ‘Ladikli Mehmet Çelebi’yi Samsun-Ladik Kültürüne Yeniden Kazandırma’ projesi ile ilgili fikir alışverişi gerçekleştirdiler.

Yapılan görüşmede, geçmişte unutulan tarihi ve kültürel değerleri hatırlama ve unutturmama adına 15. yüzyılda yaşamış Osmanlı bilim adamı ve müsikoloğu Ladikli Mehmet (Efendi) Çelebi’nin tanınması, tanıtılması ve gelecek kuşaklara anlatılması için yapılacak çalışmalar değerlendirildi.

Ladik Belediyesi olarak Samsun Turizmini Destekleme ve Geliştirme Platformu ile projede ortak çalışma yürüteceklerini ifade eden Başkan Özbalcı, “Unutulmaya yüz tutmuş, müzik alanında önemli bir kültürel değer olan Ladikli Mehmet Çelebi’yi gün yüzüne çıkarıp, tanıma, tanıtma ve gelecek nesillere aktarma gayesiyle hazırlanan projede Sayın Dr. M. Emin Dinççağ’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu tarihi değerimiz, bilim adamımız ve müsikoloğumuz Ladikli Mehmet Çelebi’yi, Samsun ile Ladik’in turizmine ve kültürel hayatına kazandırmak için belediyemiz ve ilçemiz olarak tüm gayreti göstereceğiz.” dedi.

Bu elma her derde deva!
Bu haber toplam (40072) defa okunmuştur.

- GALERİLERİ

- HABERLERİ